Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01.2024 r. – II Niedziela Zwykła

1. Dziś – II Niedziela Zwykła;
    • dzisiaj o godz. 1610 wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie w intencji powołań. Zapraszamy tych którzy się zapisali na godz. 1600 przed dolny kościół;
    • do 11 lutego włącznie nie będzie Mszy św. o 1115 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 1130 do kościoła górnego;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • trwa czas wizyt duszpasterskich oraz spotkań kolędowych:

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

1. We wtorek o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
  1. W środę – wspomnienie św. Antoniego, opata;
    • dzień dialogu chrześcijańsko-żydowskiego;
    • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10, 27);
    • parafialny dzień modlitwy o jedność;
    • zakończenie wizyty duszpasterskiej i spotkań kolędowych – w zakrystii prosimy zgłaszać adresy tych mieszkańców, którzy nie mogli przyjąć duszpasterza w przewidzianym terminie.
  1. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara,
  1. W sobotę wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę III Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
    • dziś – Kwiatkowskiego 23.
    • we wtorek – Kwiatkowskiego 25.
    • w środę – Kwiatkowskiego 27.
    • w piątek – Zwierzyniecka 2 klatki 1 i 2.
    • w sobotę – Zwierzyniecka 2 klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 21 i 23. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W imieniu pensjonariuszy i pracowników domu św. Matki Teresy w Tarnobrzegu, dziękujemy Caritas diecezji sandomierskiej za zorganizowanie zbiórki  w postaci środków pielęgnacyjnych, higieny i czystości dla tego domu. Wiele tych darów już wpłynęło, także z naszego dekanatu. W tym domu obecnie przebywa 59 osób, a w schronisku znajdującym się również w tym domu 64 pensjonariuszy. Dom  św. Matki Teresy z Kalkuty jest  placówką niepubliczną, której organem założycielskim jest parafia i działa jako  jedna z i wielu  instytucji funkcjonujących przy naszej parafii, służąc osobom najbardziej potrzebującym.
  1. W sobotę 20 stycznia o 1300 w kościele Chrystusa Króla odbędzie się III Koncert Prawosławnych Kolęd i Hymnów Bożego Narodzenia w Tarnobrzegu. Serdecznie zapraszamy.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.