Pierwsze spotkanie studium biblijnego dla mężczyzn

Nowości

Autor

W czwartek 18 kwietnia 2024 r. z inicjatywy Rycerzy Kolumba odbyło się pierwsze spotkanie w ramach studium biblijnego dla mężczyzn. W spotkaniu uczestniczyli również inni mężczyźni między innymi z Bractwa Świętego Józefa. Podczas pierwszego spotkania mężczyźni dyskutowali na temat fragmentów Pisma Świętego przekazujących Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie, np. O Jezusie czytającym księgę proroka Izajasza w synagodze, O Jezusie idącym wraz z uczniami do Emaus, czy o spotkaniu diakona Filipa z Etiopskim dworzaninem. Biblijne fragmenty zwracały uwagę na potrzebę poznawania Jezusa Chrystusa poprzez Pismo Święte nie tylko poprzez znajomość tekstów, ale także odnalezienie słów, które Bóg kieruje do każdego z osobna i zastosowanie ich w codziennym życiu. Spotkanie zakończyło się luźnymi rozmowami przy ciasteczku.

Program formacyjny zakłada zapoznanie się z najważniejszymi tematami chrześcijaństwa, ale nie w formie zwykłego wykładu. Jest to raczej próba osobistego przeżycia tych treści i wydarzeń, spotkania z Jezusem Chrystusem oraz zastosowania wniosków w codziennym życiu.

Zapraszamy mężczyzn na następne spotkania, które będą odbywać się cyklicznie w trzeci czwartek miesiąca. Rozpoczynamy o godzinie 18. Następnemu spotkaniu będzie przewodził temat „Stworzeni do dobra”.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img