Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 r. – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś – IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza;
    • trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów – Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1300 z uczczeniem relikwii;
    • o godz. 1600 pożegnanie relikwii;
    • 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  1. Jutro wyjątkowo dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych;
    • 1700 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7
  1. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
    • o godz. 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8;
    • o godz. 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. W środę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika;
    • od godz. 1600 spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich rodzin.
    • o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje;
    • Msza św. o godz. 1600 z udzieleniem przez Biskupa Ordynariusza Sakramentu Bierzmowania młodzieży.
  1. W sobotę – po Mszy świętej o 1800 odbędzie się comiesięczny wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  1. W przyszłą niedzielę V Niedziela Wielkanocna;
    • o godz. 1630 Nieszpory Niedzielne.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Jana Matejki:
    • jutro – blok nr 1 klatki 1 i 2.
    • we wtorek – blok nr 1 klatki 3 i 4.
    • w środę – blok nr 1 klatki 5 i 6.
    • w czwartek – blok nr 2 klatki 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 2 klatki 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 2 klatki 5 i 6.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 5 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę będzie kiermasz ciast – dochód z akcji przeznaczony jest na dofinansowanie letniego wypoczynku ministrantów i scholi.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto parafii, z przeznaczeniem na prace prowadzone przy parafii – Bóg zapłać.
  1. I Komunia święta odbędzie się 12 maja, natomiast rocznica I Komunii świętej 19 maja o godzinie 1000.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Do Sandomierza w dniach 27 i 29 kwietnia przyjedzie wyjątkowy teatr, którego misją jest szerzenie polskiej kultury oraz tradycji – Teatr Klasyki Polskiej. Po raz pierwszy wystąpi w Sandomierzu w Katolickim Domu Kultury św. Józefa i wystawi dwie znakomite klasyczne polskie komedie – „Powrót Posła” i „Zemsta”. Szczegóły na plakacie.
  1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.