Wystawa: Wojtyły i Wyszyńskiego gramatyka życia

Nowości

Autor

Klub Inteligencji Katolickiej przygotował do obejrzenia wystawę złożoną z archiwalnych zdjęć i cytatów z wypowiedzi obu hierarchów. Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 r. 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina wskazówki i przestrogi, jakie św. Jan Paweł II i bł. kard. Stefan Wyszyński pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy. Ekspozycja składa się z 16 plansz. Wystawa będzie prezentowana w parafii do 18 października br.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img