Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2021 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

2.10.2021 r.
XXVII Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 1615.

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła;
    • XXI Dzień Papieski – przeżywany pod hasłem „Nie lękajcie się!” – po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary zostaną przesłane na Fundację Nowego Tysiąclecia;
    • w Sandomierzu uroczystość diecezjalna związana z bł. Wincentym Kadłubkiem, Patronem Diecezji – procesja z kościoła seminaryjnego o 1000 Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 1030;
    • o 1615 w naszym kościele nabożeństwo różańcowe;
    • o 1700 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do obejrzenia wystawy złożonej z archiwalnych zdjęć i cytatów z wypowiedzi Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Wystawa przypomina wskazówki i przestrogi, jakie św. Jan Paweł II i bł. kard. Stefan Wyszyński pozostawili Polakom.  Ekspozycja składa się z 16 plansz. Wystawa będzie prezentowana w  parafii  do 18 października br.
  1. Jutro wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
  1. We wtorek wspomnienie bł. Jana Beyzyma,
  1. W środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • dzień imienin Bpa Edwarda Frankowskiego. Pamiętajmy o biskupie Edwardzie w naszych modlitwach osobistych;
    • o 1630 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
    • różaniec w intencji Ojczyzny w Kaplicy adoracyjnej o  2030.
  1. W czwartek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
    • Dzień Edukacji Narodowej – modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców.
  1. W piątekwspomnienie św. Teresy z Avila;
    • Światowy Dzień Dziecka Utraconego – o 1500 Msza św. w Kaplicy Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Sobowie oraz modlitwa przy Grobie Dziecka Utraconego;
  1. W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    • o 1500 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za kanonizację;
    • o 1800 Msza św., różaniec i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
  1. W przyszłą niedzielę XXIX Niedziela Zwykła;
    • o 1615 w naszym kościele nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
    • w czwartek – blok nr 6, m. 1-16.
    • w sobotę – blok nr 6, m. 17-33.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 6, m. 34-50.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Bukowej i ul. Brzozowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele i ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. W dniu 23 października (sobota) organizowana jest pielgrzymka do Krakowa- Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II, Sługi Bożej Rozalii Celak. Wyjazd o godz. 600, koszt 50 zł. zapisy w zakrystii.
  1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.