Pasja historii i świętości: Wystawa poświęcona bł. Wincentemu Kadłubkowi w Tarnobrzegu

Nowości

Autor

Od 5 października 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu można zwiedzać unikalną wystawę, której tematem przewodnim jest postać błogosławionego Wincentego Kadłubka.  Inicjatywa podjęta przez członków Klubu Inteligencji Katolickiej ma na celu przybliżenie jednej z najważniejszych postaci w historii Kościoła w Polsce, jaką bez wątpienia jest bł. Wincenty Kadłubek.

Wystawa w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy stanowi wspaniałą okazję do zgłębienia wiedzy o historii Kościoła w Polsce oraz życiu jednego z jego najjaśniejszych przedstawicieli. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych – zarówno parafian, jak i gości odwiedzających Tarnobrzeg – do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Ta wystawa jest wyrazem głębokiego szacunku dla dziedzictwa, które bł. Wincenty Kadłubek pozostawił nie tylko dla Kościoła, ale dla całej kultury polskiej, będąc jednocześnie okazją do refleksji nad wartościami, które są fundamentem życia każdego chrześcijanina.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img