Pokuty… – Dekoracja na Wielki Post 2021 r.

Nowości

Autor

Grupa dekoracyjna działająca przy naszej parafii pod opieką ks. Krzysztofa Nowaka, przygotowała wystrój prezbiterium na tegoroczny Wielki Post. Wezwanie do pokuty to myśl przewodnia, która będzie nam towarzyszyć przez czas: modlitwy, postu i jałmużny.

– W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło bardzo krótkie: Pokuty… Jest to wezwanie i myśl przewodnia tych 40 dni, które będziemy przeżywać w Kościele. Wezwanie do pokuty osobistej, jak również pokuty za to, co działo się w tych ostatnich miesiącach w naszej Ojczyźnie, a więc pokuty wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu, za profanacje Najświętszego Sakramentu, obrazów, figur świętych i takiej pokuty, która będzie prośbą w kierunku Nieba, aby jak najszybciej ustąpiła epidemia koronawirusa – informuje ks. Krzysztof Nowak.

W środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W kościele parafialnym Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 630, 800, 1000, 1500, 1800. Dodatkowo Msze Święte będą sprawowane w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych – do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img