Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2024 r. – III Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

W czwartek zakończyły się spotkania kolędowe w świątyni oraz wizyta duszpasterska. Wszystkim którzy zaprosili nas do swoich mieszkań, bądź skorzystali z zaproszenia na Eucharystię i wspólne kolędowanie w kościele lub uczestniczyli za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów, składamy serdeczne Bóg zapłać. Forma odwiedzin duszpasterskich i spotkania w kościele, wskazują na związanie z parafią, a jak to wyglądało w poszczególnych dniach? oceńmy sami. Za złożone z tej okazji ofiary, przeznaczone także na potrzeby parafii, serdecznie dziękujemy.

 1. Dziś – III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego; „Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności” – podkreślił papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis”;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci.
 1. Jutro – wspomnienie św. Wincentego Palottiego, kapłana;
  • Dzień Dziadka.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. W piątek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.
 1. W sobotę wspomnienie św. Anieli Merici,
  • Po mszy świętej o 1800 odbędzie się comiesięczny wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • jutro – blok nr 14 klatki 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 14 klatki 3 i 4.
  • w środę – blok nr 14 klatki 5 i 6.
  • w czwartek – blok nr 14 klatki 7 i 8.
  • w piątek – bloki nr 18 i 25.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 20 mieszkania 1-22.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 25 i 27. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W trosce o zdrowie, Fundacja SOS Życie z Mielca, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 22-30 stycznia 2024 r. na plac Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie urzędu miasta.
 1. Nasza parafia, oprócz domu św. Matki Teresy i Schroniska dla bezdomnych, gdzie obecnie przebywa 123 osób, prowadzi także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Hospicjum św. Ojca Pio. Zakład posiada dwa budynki w których mieści się łącznie 161 osób. Jesteśmy wdzięczni, że możemy śpieszyć z pomocą tak wielkiej rzeszy potrzebujących. Wszystkim wspierającym te dzieła z serca dziękujemy.
 1. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img