Zwycięstwo życia nad śmiercią – Zmartwychwstanie Pańskie A. D. 2024

Nowości

Autor

31 marca 2024 roku o godzinie 6:00 rano, nasza parafia rozpoczęła uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Ten wyjątkowy moment w liturgii Kościoła, celebrujący zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, został donośnie wybrzmiał na ulicach serbinowskiego osiedla podczas procesji rezurekcyjnej. Radosne „Alleluja”, dźwięk dzwonów kościelnych oraz harmonijny śpiew zgromadzonych wiernych nadawały tej uroczystości wyjątkowy charakter.

Na zakończenie procesji, a przed błogosławieństwem, wspólnota parafialna odśpiewała hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w Zmartwychwstanie Pańskie, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, Ksiądz Proboszcz wygłosił homilię, w której ukazał istotę pustego grobu Jezusa.

Od tego wielkanocnego poranka grób Jezusa jest naprawdę pusty. Jest pusty – nie dlatego, że ktoś wykradł Jego martwe ciało, ale dlatego, że Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia. Nie powstrzymała Go w grobie ani śmierć, ani głaz, ani straże – zaznaczył Ksiądz Proboszcz.

W dalszej części homilii, Kaznodzieja podkreślił wyzwanie, jakim jest podtrzymanie wiary w zmartwychwstanie Chrystusa w obliczu rosnących tendencji do powątpiewania i niedowiarstwa. Zwrócił uwagę na niepokojące wyniki badań, które wskazują, że ponad jedna trzecia ochrzczonych Polaków nie wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa.

Dzisiaj wielu chrześcijan pożegnało się z wiarą w zmartwychwstanie. Nie tylko w Europie zachodniej, ale także w Polsce jest coraz więcej powątpiewania i niedowiarstwa co do Chrystusowego zmartwychwstania. Z badań wynika, że w naszym kraju ponad jedna trzecia ochrzczonych nie wierzy, że Chrystus zmartwychwstał i że my zmartwychwstaniemy. (…) Wiara w Chrystusa zmartwychwstałego domaga się głosicieli i świadków. Nie tylko niemych, jakimi nie przestaną być odsunięty kamień, pusty grób, złożone płótna i chusta. Potrzebuje przede wszystkim świadków żywych.

Na zakończenie Liturgii, Ksiądz Proboszcz skierował serdeczne życzenia wielkanocne do wszystkich obecnych podczas Mszy Świętej, a następnie udzielił uroczystego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img