Ogłoszenia duszpasterskie – 1.04.2024 r. – Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy;
    • Msze św. jak w niedziele;
    • o 1400 Msza św. w kościele Wszystkich Świętych na Sobowie;
    • nie będzie nabożeństwa o godz. 1630;
    • o 2030 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu no­wenna do Bożego Miłosierdzia; w dni powszednie nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.
  1. We wtorek wielkanocny o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
    • o 2030 modlitwa przy figurze Świętego Jana Pawła II zakończona Apelem Maryjnym z racji 19 rocznicy śmierci.
  1. W środę wielkanocną – o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam;
    • w Sandomierzu w Domu Katolickim o 1800 odbędzie się koncert inaugurujący Dni Kultury Chrześcijańskiej na który serdecznie zapraszamy. Dni Kultury Chrześcijańskiej, szczegółowe informacje na plakacie.
  1. W I Czwartek Miesiąca – wspomnienie św. Izydora, biskupa i Doktora Kościoła;
    • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
    • o 2000 w kaplicy Adoracyjnej spotkanie modlitewne Wspólnoty Wspomożycieli Kapłanów zakończone modlitwą Apelową. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  1. W I Piątek Miesiąca – pół godziny przed Mszą św. o godz. 1800 spowiedź;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca – o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
    • Męski Różaniec rozpocznie się Mszą świętą w dolnym kościele o godzinie 8oo, a następnie mężczyźni wyruszą w kierunku figury Jezusa Zmartwychwstałego odmawiając modlitwę różańcową. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału.
  1. W niedzielę – Święto Bożego Miłosierdzia;
    • dodatkowa Msza św. o 1500 i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia jako dziękczynienie za codzienną Eucharystię i Go­dzinę Miłosierdzia naznaczoną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa o 1630;
    • w parafii Miłosierdzia Bożego suma odpustowa o godz. 1130;
    • po Mszy św. o godz. o 1700 zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
    • dziś – ul. Dąbrówki.
    • jutro – ul. Grabowa i ul. Jaworowa.
    • w środę – ul. B. Kanadyjska i ul. Sztygarów.
    • w czwartek – ul. Sienkiewicza – domki
    • w niedzielę – ul. Jędrusiów
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 18 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru we wtorek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto, a przeznaczone na prace przy kościele czy hospicjum św. O. Pio. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Wasze zrozumienie i ofiarność, które wypływają z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  1. W ramach organizowanej akcji „Usłysz Wiosnę”, firma Audika (dawniej Słuchmed) zaprasza wszystkich chętnych na wykonanie bezpłatnych badań słuchu. Szczegółowe informacje na plakacie.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy radości ze Zmartwychwstania Chrystusa, dobrych przeżyć Oktawy Wielkanocnej, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.