Zakończenie Nabożeństw Fatimskich

Nowości

Autor

7 października 2023 roku, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, wierni zgromadzili się, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i zakończeniu tegorocznych nabożeństw fatimskich.

Uroczystościom przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń, który swoją homilię rozpoczął przypomnieniem słynnych objawień w Fatimie z 1917 roku, kiedy to Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom. Mówił o cudzie Słońca, który stał się znakiem potwierdzającym prawdziwość i wagę orędzia, które przekazała Matka Boża. W homilii zawarte zostały słowa, które mają być przemyśleniem i wezwaniem do wierności modlitwie różańcowej: „Ja jestem Panią różańca świętego” – słowa, które Maryja wypowiedziała do trojga dzieci w Fatimie.

„Podejmijmy tę modlitwę różańcową, o którą prosiła Maryja” – zachęcał ksiądz Biedroń. Przypominał, że różaniec, będąc „królową” modlitw, jest również głębokim kontemplowaniem tajemnic życia Jezusa i Maryi, a poprzez nią umacniamy naszą relację z Bogiem, czerpiąc z bogatego źródła łask, które płyną z tej modlitwy.

Po zakończeniu Mszy Świętej, parafianie udali się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przemierzając ulice naszej parafii. Procesja, pełna śpiewów i modlitw różańcowych, stała się żywym świadectwem naszej wspólnoty parafialnej, która zebrana wokół Maryi, szła ulicami miasta, niosąc orędzie pokoju i miłości, które jest tak potrzebne we współczesnym świecie.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img