Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2023 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych, w niedziele o godz. 1615

 1. Dziś XXIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia – po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary zostaną przesłane na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia;
  • dziś także, Światowy Dzień Dziecka Utraconegoo 1400 na cmentarzu w Sobowie, przy grobie Dziecka Utraconego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji dzieci;
  • Klub Inteligencji Katolickiej przygotował wystawę o błogosławionym Kadłubku. Ta wystawa pozostaje w kościele do jutra;
  • o 1615 nabożeństwo Różańcowe z modlitwą za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
  • wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła – odpust parafialny w Stalach.
 1. Jutro – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • na Mszy św. o 1800 dziękczynienie za pontyfikat Św. Jana Pawła II;
  • spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. W środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
  • patronalne święto Służby Zdrowia.
 1. W czwartek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa za przyczyną bł. męczennika;
  • o 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7;
  • spotkanie Bractwa św. Józefa.
 1. W piątek wspomnienie Jana Kantego, kapłana;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą posłańców dobroci i rozesłanie kolejnego numeru listu „Otwarte serca”.
 1. W sobotę w naszej parafii odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia – o godz. 1800 Msza św. a po niej modlitwa adoracyjna. W tym dniu nie będzie różańca po wieczornej Mszy św. – zapraszamy na różaniec o godz. 1700.
 1. W przyszłą niedzielę – XXIX Niedziela Zwykła;
  • liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.;
  • niedziela misyjna i początek tygodnia misyjnego pod hasłem „Misje sercem Kościoła”;
  • rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej;
  • o 1615 nabożeństwo Różańcowe.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
  • jutro – blok nr 27 klatki 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 27, klatki 3 i 4.
  • w czwartek – blok nr 27, klatki 5 i 6.
  • w piątek – blok nr 27, klatka 7.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 29, klatki 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 4 z klatek 1-4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w Konkursie Różańcowym. Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką i dowolnymi materiałami własnoręcznego różańca. Wykonane różańce, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przynosimy do zakrystii do 22 października. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 29 października o godz. 1115.
 1. Organizowane jest zimowisko narciarskie dla ministrantów i scholii parafialnej w dniach od 5 do 10 lutego w Zakopanem. Zapisy u Ks. Rafała.
 1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
 1. Zbliża się listopad, miesiąc w szczególny sposób poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Wypominki, są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie odczytując je – wyrażamy wiarę, że imiona naszych Zmarłych są zapisane w Bożej Księdze Życia. Wypominki możemy składać w wyznaczonym dniu listopada – harmonogram jest zamieszczony w gazetce Otwarte Serca.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 2. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img