Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszej Parafii

Nowości

Autor

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, a także prośbą do Ojca Niebieskiego o łaski i świętość dla jego rodziców.

W tym roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączyło się kilkadziesiąt osób z naszej parafii.

Uroczyste przyrzeczenie miało miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po wygłoszonej homilii Ksiądz Proboszcz poprosił wszystkie osoby pragnące włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka, aby podeszły bliżej ołtarza. Następnie po odśpiewanym hymnie do Ducha Świętego ks. prał. dr Jan Biedroń dokonał uroczystego włączenia nowych członków do grona duchowych rodziców  poprzez odczytanie kolejnych fragmentów przyrzeczenia.

Istotą Duchowej Adopcji jest ochrona życia poczętego, daru samego Boga. Jest ona również dziękczynieniem za własne życie, a zarazem dopełnieniem daru rodzicielstwa dla tych, którzy nie mogą mieć własnych dzieci. Stanowi też szansę ekspiacji dla tych, którzy popełnili aborcję, bądź w jakimś stopniu w niej współuczestniczyli.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img