Warsztat Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Zadania rehabilitacji zawodowej i społecznej wskazane w Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, rozporządzeniu Ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej  prowadzone są z 60 uczestnikami posiadającymi wskazania do terapii zajęciowej w orzeczeniach o stopniu niepełnosprawności wydanych przez Powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Terapia realizowana jest w warunkach przystosowanej, wolnej od barier architektonicznych siedziby Warsztatu w 12 pracowniach terapeutycznych oraz wsparciem terapii psychologicznej, logopedycznej i fizjoterapeuty. Rehabilitacja społeczna prowadzona z uczestnikiem ma na celu wyrabianie zaradności osobistej, pobudzanie aktywności społecznej do wypełniania samodzielnie ról społecznych. Rehabilitacja zawodowa  to praca terapeutyczna mająca na celu odtworzenie utraconych lub pozyskanie nowych sprawności motorycznych i intelektualnych potrzebnych do  podjęcia i utrzymania zatrudnienia. Każdego miesiąca ksiądz Kapelan Warsztatu z  tarnobrzeskiej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy celebruje w Warsztacie Mszę Świętą. Kadra terapeutyczna Warsztatu posiada wszystkie niezbędne kompetencje merytoryczne i osobiste do wypełniania zadań Warsztatu. Cele Warsztatu realizujemy współpracując z rodzicami/opiekunami uczestników, instytucjami samorządu i pozarządowymi.

Jednostką prowadząca Warsztat jest Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, działamy od listopada 1993 roku.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img