Ze świętymi w blaskach mocy – Uroczystość Wszystkich Świętych

Nowości

Autor

1 listopada wspominaliśmy tych, którzy cieszą się udziałem w chwale Bożej. Z tej racji w kaplicy cmentarnej pw. Wszystkich Świętych w Sobowie była sprawowana Msza Święta odpustowa o godz. 10.00 oraz o godz. 14.00 za wszystkich wiernych zmarłych.

Mszy Świętej, którą koncelebrowali Kapłani z tarnobrzeskiego dekanatu, przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościową homilię. Ksiądz Proboszcz odwołując się do chrześcijańskiej nadziei, ukazał że świętość pozwala dotrzeć do Nieba.

Listopad, to miesiąc szary i ponury, to czas sposobny do rozmyślań na temat rzeczywistości naszego życia. Ten miesiąc zaczyna się od święta pełnego blasku: uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu czcimy wszystkich naszych braci i siostry, którzy żyli w przyjaźni z Chrystusem. Te liczne dzieci Kościoła żyjące na przestrzeni tysiącleci jego dziejów przypominają i nam dzisiaj: naszym końcem nie był grób, ale Niebo, wspólnota z żyjącym na wieki Bogiem. Byli takimi jak my: obciążonymi słabościami i popełniającymi błędy, stawiającymi pytania, przeżywającymi swoje tęsknoty i radości, problemy i wątpliwości. Dojrzeli do świętości w słońcu którym jest Bóg – mówił kaznodzieja.

Ks. prał. dr Jan Biedroń zachęcał licznie zgromadzonych wiernych do modlitwy za zmarłych, a szczególnie do zyskiwania odpustów w listopadzie, które stanowią nieocenioną pomoc dla dusz czyśćcowych.

Dzisiaj pragniemy ogarnąć także modlitwą wszystkich, którzy spoczywają na tym cmentarzu i na wszystkich cmentarzach świata. Autor Księgi Mądrości podkreśla wiarę w życie pozagrobowe. Zauważa, że cierpienie ludzi sprawiedliwych znajdzie swój sens w życiu przyszłym. Jak złoto oczyszcza się od wszelkich domieszek w ogniu, tak sprawiedliwi doskonalą się przez doczesne cierpienia, aby zasłużyć na szczęście u Boga. Wiele jednak jest dusz które przedzierają się przez ogień oczyszczenia. Dlatego modlitwa i ofiara za zmarłych to myśl piękna i szlachetna. Pomagajmy tym duszom ofiarując w ich intencji Msze Święte, odpusty i dzieła pokutne – zachęcał Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Msza Święta została zakończona udzieleniem uroczystego błogosławieństwa.

Do 8 listopada na cmentarzu w Sobowie będzie sprawowana codziennie Msza Święta: w dni powszednie o godz. 11.00, w niedzielę o 14.00.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img