Święto Aniołów Stróżów w Tarnobrzeskim „Katoliku”

Nowości

Autor

Z okazji Święta Aniołów Stróżów przypadającego 2 października w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu odbył się Piknik Rodzinny – „Strefa Aniołów”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kaplicy szkolnej p.w. Aniołów Stróżów. Mszy św. przewodniczył duchowy opiekun i prowadzący szkoły Ks. prał. dr Jan Biedroń.

W homilii Ks. prał. dr. Jan Biedroń wspomniał, iż każdy z nas ma swego Anioła, który jest naszym opiekunem i pośrednikiem między Niebem a Ziemią. Zwrócił uwagę, na wielką rolę szkół katolickich w wychowaniu młodego pokolenia. Zwracając się do rodziców i nauczycieli zauważył:

Na was spoczywa wielka odpowiedzialność przekazywania wiedzy młodym pokoleniom i zapewnienia im odpowiedniego wychowywania. Starajcie się wyczulać młodych na dobro indywidualne, ale też i wspólnotowe, na dobro narodu oraz w duchu miłości Ojczyzny.
Uczniom zaś żył aby dobrze wykorzystali czas nauki, aby zagłębili wiedzę, poznali prawdę i rozwijali swoje talenty – zauważył kaznodzieja.

Po mszy św. odbyła się dalsza część uroczystości. Dzieci i młodzież mogła degustować pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, a także konkursowe potrawy z ziemniaków.
Występ młodych artystów szkolnej grupy teatralnej „ CUD-MIÓD”, a także przegląd talentów w konkursie „Twoja Twarz brzmi znajomo” umilał wszystkim pobyt w szkolnych murach. Rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom pikniku.

Joanna Szmuc

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img