Dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjęły sakrament pokuty i pojednania

Nowości

Autor

7 maja 2022 roku dzień przed I komunią świętą dzieci klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Nabożeństwo pokutne, które wprowadziło trzecioklasistów w dobre przeżywanie spowiedzi świętej, poprowadził Ks. prał. dr Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz wygłosił do zgromadzonych dzieci oraz ich rodziców konferencję przypominającą 5 warunków sakramentu pokuty i pojednania.

W tym dniu dzieci również złożyły przyrzeczenia abstynencji, aby w ten sposób jeszcze bardziej wzrastać w chrześcijańskim życiu. Dzieci zostały również zawierzone Matce Bożej Nieustającej Pomocy, która Patronuje serbinowskiej świątyni.

Na zakończenie nabożeństwa po udzielonym błogosławieństwie, dzieci podchodziły do specjalnie przygotowanego Krzyża, aby oddać cześć Panu Jezusowi i jak najlepiej przeżyć w swoim życiu pierwszy sakrament pokuty i pojednania.

Uroczystość I komunii świętej w naszej parafii w tym roku odbędzie się 8 maja: najpierw o godz. 10.00, a następna grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa o godz. 11.30.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img