Sukces naszej parafii w ogólnopolskim Konkursie Aktywna Parafia 2022

Nowości

Autor

15 października 2022 roku w Warszawie odbył się finał organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną Konkursu „Aktywna Parafia” 2022. Nasza wspólnota parafialna zajęła drugie miejsce spośród 10 finalistów z całej Polski, wytypowanych do udziału w zawodach na najwyższym szczeblu konkursu.

Finałowa edycja konkursu przyjęła formę rodzinnego festynu złożonego z dwóch części: pierwszej – prezentacji wspólnoty parafialnej oraz drugiej – zawodów sportowych. Wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski i jej Sekretarza Generalnego bp. Artura G. Mizińskiego.

Przedstawiciele naszej parafii przygotowali stół pełen różnych smakołyków, który cieszył się wielkim uznaniem wśród wszystkich kosztujących regionalnych przysmaków. W części sportowej wzięli udział: dzieci i młodzież oraz członkowie Tarnobrzeskiego Klubu Biegacza Witar. Warto zaznaczyć, iż nasza parafia zajęła najwyżej punktowane miejsce w zawodach rzutów do kosza.

Po ogłoszeniu wyników w imieniu całej wspólnoty parafialnej Ks. prał. dr Jan Biedroń wraz z Prezes KIK P. Ewą Mikrut-Lipińską, odebrali nagrodę w postaci bonów na sprzęt sportowy o wartości 2000 zł. Następnie prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski poprosił Księdza Proboszcza o skierowanie kilku słów do wszystkich zebranych.

W tych wszystkich dziełach niech zawsze będzie Bóg uwielbiony, a człowiek niech przez ten dar otrzymuje zawsze miłość – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Największą liczbę punktów oraz tytuł „Aktywnej Parafii” 2022 uzyskała Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu. Tegoroczna edycja wydarzenia miała na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

Tegorocznym finalistom oraz zwycięzcom z parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału w głoszeniu światu, przez liczne dzieła, Dobrej Nowiny!

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img