Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2022 r. – XXIX Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

16.10.2022 r.
XXIX Niedziela Zwykła

Wczoraj nasza parafia uczestniczyła w Konkursie Aktywna Parafia 2022 organizowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Parafia zdobyła II miejsce wśród zakwalifikowanych 10 parafii z całej Polski. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten Konkurs, prezentującym parafię, przygotowującym dekorację stołu i uczestniczącym w rozgrywkach sportowych.

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w Konkursie Różańcowym. Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką i dowolnymi materiałami własnoręcznego różańca. Wykonane różańce, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przynosimy do zakrystii. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 30 października o godz. 1115

 1. Dziś – XXIX Niedziela Zwykła;
  • o 1615 nabożeństwo Różańcowe – modlitwa za zmarłych parafian z racji III Niedzieli Miesiąca;
  • na Mszy św. o 1700 dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II i za kanonizację;
  • spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • z okazji Dnia Papieskiego, Klub Inteligencji Katolickiej przygotował wystawę poświęconą św. Maksymilianowi Kolbe, którą jeszcze do następnej niedzieli można oglądać w kościele. Wystawa nawiązuje do 40. rocznicy kanonizacji św. Ojca Kolbe, której dokonał Jan Paweł II – 10 października 1982 r. na placu św. Piotra;
  • wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 1. Jutro wspomnienie Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty – patronalne święto Służby Zdrowia.
 1. W środę – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa za przyczyną bł. męczennika;
  • o 1800 Msza św., Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec;
  • spotkanie Bractwa św. Józefa;
 1. W czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
  • o godz. 1630 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów.
  • w parafii św. Barbary odbędzie się Spotkanie Młodych przy peregrynujących relikwiach bł. Carla Acutisa. Prosimy młodzież naszej parafii o udział w tym spotkaniu. Szczegółowy program tego spotkania na plakatach.
 1. W sobotę święto, rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej.
 1. W przyszłą niedzielę – XXX Niedziela Zwykła;
  • na Mszy o 1000 obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów;
  • o 1615 nabożeństwo Różańcowe;
  • o 1700 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Wojciecha Kossaka 5. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 16, kl. 1 i 2.
  • jutro blok nr 16, kl. 3 i 4.
  • w środę blok nr 18, kl. 1 i 2.
  • w czwartek blok nr 19, kl. 1.
  • w sobotę – blok nr 19, kl. 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 19, kl. 3.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace przy parafii i Hospicjum Paliatywnym w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
 1. Karty zgłoszeniowe do Koncertu Życzeń w Katolickiej Telewizji Serbinów, są do pobrania w zakrystii  oraz znajdują się na stronie naszej parafii.
 1. Nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Zbliża się listopad, miesiąc w szczególny sposób poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. W kościele na stoliku za ławkami i przy wejściu do kaplicy Wieczystej Adoracji, wyłożone są kartki wypominkowe. Można je sobie zabrać i wypisane złożyć w wyznaczonym dniu. Grafik będzie umieszczony w gazetce Otwarte serca.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img