Zakopiańskie ferie pełne niespodzianek: młodzi na zimowisku

Nowości

Autor

Jazda na nartach, łyżwach, termy, kręgle i kino – takie atrakcje czekały na dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie ferii zimowych w Zakopanem zorganizowanych w dniach 5-10 lutego.

Zimowisko było wyrazem wdzięczności parafii dla tych, którzy na co dzień posługują w parafii włączając się w śpiew liturgiczny oraz służbę przy ołtarzu. W tym roku do Zakopanego wyjechało 58 osób, a opiekę duchową sprawował ksiądz Rafał Kusiak.

– Słowa uznania należą się dzieciom, jak i rodzicom, za to, że życzliwością obdarzają nas kapłanów i ofiarnie oddają się służbie dla wspólnoty Kościoła. Ich pracę doceniają także sami wierni, którzy chętnie pomagali przy organizacji wypoczynku przez ofiary składane w czasie kiermaszu ciast czy indywidualne wsparcie finansowe – przyznaje ksiądz Kusiak.

Zimowisko trwało sześć dni. Na dzieci czekały takie atrakcje jak: trzy dni na stoku narciarskim wraz z nauką jazdy na nartach i wypożyczeniem sprzętu narciarskiego, lodowisko, termy zakopiańskie, kręgle, seans filmowy w kinie, dyskoteki, konkursy multimedialne z nagrodami rzeczowymi. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal udziału w wyjeździe feryjnym.

Integracja, zabawa i wspólne spędzenie czasu sprawiło, że dzieci i młodzież LSO parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu nie może się już doczekać wyjazdu wakacyjnego. Jednocześnie, osoby, które chciałyby się włączyć w działalność ministrancką i śpiew w scholi parafialnej mogą zgłaszać się do księdza Rafała Kusiaka. Zachęcamy rodziców do angażowania swoich dzieci w taką formę realizowania swojego człowieczeństwa i rozwoju duchowego.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img