Apel Wielkanocny w wykonaniu uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu

Nowości

Autor

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Apelu Wielkanocnego, który z okazji zbliżających się Świąt, przygotowali wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi, by upamiętnić wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa. Szósta niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna Wielki Tydzień – okres przygotowania duchowego do Wielkanocy. Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na kilka dni przed ukrzyżowaniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne (Triduum Paschale). Lany poniedziałek, znany także jako „śmigus-dyngus”, przypada w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Dzień ten traktowany jest przez Kościół katolicki jako kontynuacja święta Zmartwychwstania Chrystusa, jednak przede wszystkim kojarzy się z tradycją oblewania innych osób wodą. Zwyczaj ten ma swoje korzenie w praktykach pogańskich, ale odnalazł swoją symbolikę również w chrześcijaństwie. Zależnie od regionu, lany poniedziałek przybiera różne nazwy. Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzmy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img