Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę

Nowości

Autor

W Wielką Sobotę Kościół czuwa nad grobem Chrystusa, który zstąpił do Otchłani, aby otworzyć drogę do nieba przebywającym tam zmarłym sprawiedliwym, którzy z powodu grzechu pierworodnego przez wieki nie mogli dostąpić zbawienia.

Zwyczajem Wielkiej Soboty jest błogosławieństwo pokarmów. W związku z pandemią, w tym roku poświecenie pokarmów ma miejsce na zewnątrz kościoła. Koszyczki wielkanocne możemy przynosić w godz. 900-1200 co 20 minut, od 1230-1500 co pół godziny. W tym dniu szczególnie zachęcamy do oddania czci Krzyżowi Świętemu oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Został również przygotowany specjalny kosz, w którym możemy zostawić dary dla ubogich.

Dzisiaj najważniejszym wydarzeniem jest Wigilia Paschalna, którą w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 19.00. W tym dniu przynieśmy świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img