Uroczystość odpustowa w Hospicjum św. Ojca Pio

Nowości

Autor

W liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio w Hospicjum przy ul. Dąbrówki przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Sprawowanej o godz. 7.00 Mszy Świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. kan. dr Roman Janiec – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Na początku Mszy Świętej, w imieniu wspólnoty Rodziny Hospicyjnej, ks. prał. dr Jan Biedroń powitał Księdza Kanclerza oraz zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu.

Następnie w homilii Ksiądz Kanclerz odnosząc się do słów św. O. Pio: “Nie kocham cierpienia samego w sobie; proszę o nie Boga, pragnę go z powodu owoców, które mi daje. Ono bowiem oddaje chwałę Bogu, ocala bliźnich“, wskazał na wartość cierpienia i jego duchowe owoce, które człowiek może wysłużyć innym. Cytując słowa świętego stygmatyka “Pan daje ci czasem odczuć ciężar krzyża. Wydaje ci się, że ten ciężar jest nie do uniesienia, ale nieś go, ponieważ Pan w swojej miłości i w swym miłosierdziu poda ci rękę i obdarzy mocą“, kaznodzieja również mówił o szczególnej obecności Pana Jezusa, który pomaga nieść krzyż ludzkiej egzystencji.

Zwieńczeniem modlitwy było uroczyste błogosławieństwo, a po nim nastąpiła wspólna Agapa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img