Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2021 r. – XXVI Niedziela Zwykła

26.09.2021 r.
XXVI Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 1615.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła;
    • Liczenie wiernych obecnych na Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • o 2030 w kaplicy Adoracyjnej kontynuacja nowenny przed wspomnieniem św. Archaniołów;
    • zbiórka do puszek jest „jesienną pomocą” na potrzeby Seminarium Duchownego.
  1. Jutro wspomnienie św. Wincentego a Paulo;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania;
    • jutro także pierwszy dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej zorganizował nieodpłatne usługi psychologiczne, które skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne. Usługi będą prowadzone w formie konsultacji psychologicznych. Dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIKu.
  1. We wtorek wspomnienie św. Wacława.
  2. W środę – święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
    • dzień imienin Ks. Michała Zelika – solenizanta otoczmy modlitwą;
    • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
    • o godz. 1800 Msza św. z modlitwą w 75 rocznicę urodzin śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka – serdecznie zapraszamy. Modlitwa Apelowa w kaplicy adoracyjnej godz. 2100, różaniec prowadzi Legion Maryi. W tym dniu zachęcamy do odwiedzenia grobowca śp. Ks. Prałata w dowolnej chwili i prosimy o modlitwę w Jego intencji;
    • po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • odpust w Wielowsi.
  1. W czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  1. W I Piątek Miesiąca wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus;
    • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1630 spowiedź;
    • o 1700 różaniec dla dzieci z Komunią wynagradzającą;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • po Mszy św. spotkanie dla klas VIII i ich rodziców;
    • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
    • o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
    • od 900 odwiedziny chorych – Kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
    • Uroczystość odsłonięcia pomnika ks. prał. Michała Józefczyka. O 1000 Msza Święta w kościele; o godz. 1100 odsłonięcie pomnika na placu Antoniego Surowieckiego;
    • nabożeństwo fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św.;
    • XI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Gorzycach, rozpoczęcie o godz. 1000.
  1. W przyszłą niedzielę XXVI Niedziela Zwykła;
    • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
    • przy Szkole Katolickiej Strefa Aniołów, rozpoczęcie w kościele parafialnym Mszą św. o godz. 1000.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy:
    • dziś – Orzeszkowej 5, kl. 1 i 2.
    • jutro – Orzeszkowej 5, kl. 3 i 4.
    • we wtorek – Orzeszkowej 5, kl. 5 i 6.
    • w środę – Dąbrowskiej 1, kl. 1 i 2.
    • w piątek – Dąbrowskiej 1, kl. 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę Dąbrowskiej 3, klatki 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Topolowej i ul. Klonowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. W parafii OO. Dominikanów rozpocznie się formacja kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. Chętnych mężczyzn prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 1 października. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 października.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele i ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.