Uroczystość odpustowa we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – 2023 r.

Nowości

Autor

27 czerwca 2023 roku, o godzinie 10:00, odbyły się centralne obchody uroczystości odpustowej w naszej parafii. Liturgii przewodniczył Ks. dr Mariusz Godek, kapłan pochodzący z diecezji rzeszowskiej.

We wprowadzeniu do Mszy Świętej, Ks. prał. Jan Biedroń serdecznie powitał wszystkich przybyłych do świątyni oraz zaprosił wiernych do modlitwy za Ks. kan. Bronisława Futymę, który obchodził 47 rocznicę święceń kapłańskich.

Główny celebrans, Ks. dr Mariusz Godek wygłosił homilię, ukazującą teologiczną głębię ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed rozpoczęciem ostatniej części uroczystości odpustowej, Ksiądz Proboszcz w imieniu całej wspólnoty parafialnej złożył życzenia Ks. kan. Bronisławowi Futymie z racji rocznicy święceń kapłańskich. Następnie Ks. prał. Jan Biedroń z wdzięcznością w sercu, skierował słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tej wyjątkowej uroczystości. Szczególne słowa uznania skierował do głównego celebransa, Ks. dra Mariusza Godka, za przewodniczenie Liturgii i inspirującą homilię.

Następnie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, zostało odmówione ofiarowanie rodzin Matce Bożej z okazji zakończonych rekolekcji “Rodzina33”, które poprowadził Ks. dr Rafał Kusiak. Pod odmówionej modlitwie rzymskiej rozpoczęła się procesja teoforyczna dookoła kościoła, która była nie tylko świadectwem solidarności i wspólnoty, ale przede wszystkim głęboko zakorzenionej wiary. Uczestnicy procesji, idąc za krzyżem, wyrażali swoje przywiązanie do Chrystusa i Kościoła, potwierdzając swoje zaangażowanie w życie parafii. Procesja ta była wyrazem jedności i silnej więzi duchowej, łączącej wszystkich parafian.

Obchody uroczystości odpustowej zgromadziły różne grupy parafialne, w tym dzieci z Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa, dziecięcą scholę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Oazę, Bractwo Św. Józefa, Neokatechumenat i Domowy Kościół. Każda z tych grup w swój sposób wniosła wkład w uroczystość, co podkreślało uniwersalność i wieloaspektowość tego ważnego dnia w życiu parafii.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img