Świadectwo wiary na ulicach Tarnobrzega: Parafialna Droga Krzyżowa

Nowości

Autor

W piątek, 22 marca 2024 r., przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia, wierni naszej parafii mieli wyjątkową okazję do udziału w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził Ks. prał. Jan Biedroń. Nabożeństwo pasyjne, poprzedzone Mszą Świętą, odbyło się na tarnobrzeskich ulicach.

We wstępie do nabożeństwa, Ksiądz Prałat Jan Biedroń podkreślił wagę ponownego przeżycia Drogi Krzyżowej jako sposobu na pogłębienie relacji z Bogiem oraz zrozumienie Jego miłości. W szczególny sposób została poruszona kwestia ochrony życia ludzkiego, zwracając uwagę na świętość każdej istoty ludzkiej od chwili jej poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Kolejny raz przeżywamy Drogę Krzyżową w piątek przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia. Znów pójdziemy śladami Pana Jezusa, aby odczuć jak bardzo nas umiłował. Odprawiając Nowennę w intencji naszej Ojczyzny, której towarzyszy hasło „Akcja 21:20”, modlimy się także w intencji ludzkiego życia. Polecamy i teraz tę intencję, ponieważ życie ludzkie jest święte i od samego początku pozostaje w specjalnym odniesieniu do Stwórcy. Sam Bóg jest Panem życia, od jego początku aż do jego końca. Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego zniszczenia niewinnej istoty ludzkiej. W czasie tej Drogi Krzyżowej, spróbujmy przyjrzeć się, jak wygląda Droga Krzyżowa małych, bezbronnych istot ludzkich, którym nie pozwolono przyjść na świat – mówił Ksiądz Proboszcz

Trasa Drogi Krzyżowej wiodła przez ulice: Konstytucji 3 Maja, Dąbrówki, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Śmiałego, Gen. Sikorskiego, Kazimierza Wielkiego, Jędrusiów, by zakończyć się ponownie na Konstytucji 3 Maja.

Rozważania do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej zostały odczytane przez nauczycieli Przedszkola św. Józefa, młodzież oazową, scholę oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Słowa te przywoływały nam obraz cierpiącego Chrystusa i skłaniały do refleksji nad sensem cierpienia oraz miłości ofiarowanej dla zbawienia świata.

Warto również wspomnieć o symbolicznym geście wiernych, którzy przynieśli ze sobą krzyże, które podczas Drogi Krzyżowej zostały uniesione do góry jako wyraz ich osobistego świadectwa wiary. Widok krzyży unoszonych w górę stanowił niezwykle poruszającą scenę, która dodatkowo podkreślała głęboką więź z męką i ofiarą Chrystusa.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii była nie tylko religijnym wydarzeniem, lecz także wyjątkowym przeżyciem duchowym, które zjednoczyło naszą wspólnotę w modlitwie i refleksji.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img