Piękny widok w serbinowskiej świątyni: Młode serca w poszukiwaniu Boga

Nowości

Autor

W ostatnim czasie w naszej parafii odbyły się wyjątkowe rekolekcje, które zgromadziły liczne grono dzieci i młodzieży. Ćwiczenia duchowe poprowadził Ks. dr Rafał Kusiak.

Tematem przewodnim rekolekcji był trudny, ale niezwykle istotny aspekt naszego życia – budowanie na fundamencie wiary. Ksiądz Rafał w sposób przystępny dla wszystkich uczestników mówił o znaczeniu wiary w życiu codziennym. Podkreślał, że to właśnie wiara stanowi solidną podstawę, na której możemy budować nasze relacje, cele i marzenia. Jednakże nie pomijał również kwestii grzechu, który może stanowić przeszkodę w tym procesie. Wskazywał na konieczność pokuty, nawrócenia i zbliżenia się do Boga poprzez sakrament pojednania.

Cieszyć może fakt, że na rekolekcjach pojawiło się niezwykle dużo uczniów jak również nauczycieli. Ta obecność świadczy nie tylko o zaangażowaniu młodych ludzi, ale również o potrzebie poszukiwania wartości duchowych w dzisiejszym zabieganym świecie. To także znak, że młode pokolenie pragnie zgłębiać tajemnice wiary i budować swoje życie na solidnych zasadach.

Rekolekcje nie tylko umożliwiły uczestnikom refleksję nad własnym życiem duchowym, ale także stanowiły okazję do wzajemnego wsparcia i budowania wspólnoty parafialnej. Dzięki modlitwie, rozmowom i wspólnym przeżyciom, uczestnicy mogli doświadczyć bliskości Boga oraz wzajemnej więzi.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img