Acies Legionu Maryi – Modlitwa i działanie

Nowości

Autor

23 marca  2024 r. nasza świątynia parafialna stała się miejscem szczególnego zgromadzenia, gdyż Legion Maryi zorganizował wspólne spotkanie, wzbogacone modlitwą i refleksją nad dziełami ewangelizacyjnymi. Rozpoczynając od modlitw legionowych, członkowie diecezjalnego Legionu Maryi dzielili się z zebranymi relacjami z prowadzonych działań apostolskich.

Ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii, serdecznie powitał Legionistów, podkreślając ich wkład w wiele dzieł miłosierdzia i duszpasterskich działań. Wspólna Msza Święta, której przewodniczył ks. Rafał Cudziło, była okazją do refleksji nad Maryją, Bolesną Matką, jako przewodniczką czasu Wielkiego Postu, która uczy wiernych kroczenia za cierpiącym Chrystusem. Po homilii, każda z parafialnych grup Legionu Maryi odnowiła swoje przyrzeczenia składane w dniu wstąpienia do grupy apostolskiej.

Ostatnim elementem spotkania było uroczyste zakończenie przy wspólnej agapie. To serdeczne spotkanie przy jednym stole było nie tylko okazją do dzielenia się doświadczeniami, ale także wyrazem jedności w duchu chrześcijańskiej miłości i wspólnoty.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img