Wyjątkowi Goście z Francji w naszej parafii

Nowości

Autor

Z radością informujemy, że 1 czerwca 2024 r.  naszą parafię odwiedzili klerycy z Seminarium Redemptoris Mater w Strasburgu we Francji. Dziewięciu młodych mężczyzn, pod przewodnictwem Ks. Rektora Thomasa Cornie oraz Ks. Wicerektora Szczepana Maziarza, przybyło najpierw do Sandomierza na spotkanie z Biskupem Sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, a następnie do Tarnobrzega, by wspólnie z nami przeżywać Liturgię Mszy Świętej. Ich obecność była wielkim zaszczytem dla całej naszej wspólnoty.

Serdeczne powitanie Gości z Francji odbyło się z udziałem Ks. Prał. Jana Biedronia, który wyraził radość z Ich przybycia.  – Z wielką radością witam Was wszystkich w naszej parafii. Szczególnie serdecznie chciałbym powitać naszych gości z Francji – kleryków z Seminarium Redemptoris Mater w Strasburgu, którzy przybyli do nas razem ze swoimi przełożonymi. Cieszymy się, że możemy wspólnie przeżywać ten czas modlitwy i duchowego umocnienia. Wasza obecność w naszej wspólnocie jest dla nas inspiracją i dowodem na to, jak wielka i piękna jest Boża rodzina, która łączy ludzi z różnych zakątków świata – mówił Ksiądz Proboszcz.

Po powitaniu, klerycy wraz ze swoimi przełożonymi i wiernymi z naszej parafii uczestniczyli w Liturgii Mszy Świętej. Wspólna modlitwa była niezwykłym momentem jedności i wymiany duchowych doświadczeń, które wzbogaciły nas wszystkich.

Po Mszy Świętej, klerycy mieli okazję bliżej poznać naszą parafię oraz diecezjalną wspólnotę neokatechumenalną. Spotkania te były pełne radości i wzajemnego ubogacenia, a goście z Francji dzielili się swoimi świadectwami wiary oraz doświadczeniami z seminarium. Klerycy pochodzili z różnych zakątków świata, w tym z Wenezueli, Francji, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Chile, Meksyku i Brazylii. Wizyta ta z pewnością pozostanie w naszych sercach na długo, a więzi, które się wytworzyły, będą inspirować nas do dalszej modlitwy za siebie nawzajem.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img