Czerwcowe nabożeństwo fatimskie 2024 r. – Modlitwa za dzieci

Nowości

Autor

1 czerwca 2024 roku w naszej parafii odbyło się Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 18:00. Adorację poprowadził Ks. Paweł Gutek, tworząc atmosferę skupienia i modlitwy. Po adoracji wierni uczestniczyli w procesji teoforycznej wokół kościoła, która była wyrazem wiary w żywą obecność Pana Jezusa oraz głębokiej czci wobec Najświętszego Sakramentu.

Msza Święta i Homilia

O godzinie 19:00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył proboszcz parafii, Ks. prał. Jan Biedroń. W wygłoszonej homilii poruszył temat roli serca Maryi w życiu wierzących, podkreślając znaczenie miłości matczynej oraz jej opieki nad wszystkimi dziećmi parafii.

Przeżywamy dzisiaj po raz drugi w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które w naszej parafii połączone jest z pierwszą sobotą miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Maryi i dziękujemy za to Serce, które bezgranicznie wszystkich ludzi umiłowało, za Serce naszego Zbawiciela Chrystusa. To dzisiaj w to serce Zbawiciela i serce Matki Bożej chcemy wpisać wszystkie dzieci całej naszej parafii i prosić, aby mogły zawsze rozwijać się w blaskach chrystusowej i rodzicielskiej miłości. A dzieci Fatimskie, by dla nich były szczególnymi orędownikami na drodze rozpoznawania Matki Bożej i rozpoznawania Zbawiciela Jezusa Chrystusa. (…) Dzisiaj chcemy prosić, aby Maryja, jako nasza Matka, chroniła je i prowadziła do Chrystusa – mówił kaznodzieja.

Homilia była skierowana szczególnie do rodzin i najmłodszych parafian oraz stanowiła  zachętę do kontynuowania tradycji nabożeństw fatimskich.

Procesja Ulicami Parafii

Po zakończeniu Mszy Świętej wierni wyruszyli w procesję ulicami parafii, przechodząc przez ulice Konstytucji 3 Maja, Dąbrowskiej, Orzeszkowej, Zwierzyniecką, aż do powrotu do kościoła. Procesja była okazją do publicznego wyznania wiary. Tradycyjnie modlitwa zakończyła się apelem jasnogórskim w kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie wszyscy zebrani oddali cześć Matce Bożej i prosili o jej dalszą opiekę.

Nabożeństwo Fatimskie 1 czerwca 2024 roku było wyjątkowym duchowym przeżyciem, które zgromadziło licznych parafian na modlitwie, adoracji i wspólnotowej procesji, wzmacniając więzi w wierze i oddaniu Matce Bożej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img