Pobłogosław Panie… – Pokarmy w koszyczkach na stół wielkanocny

Nowości

Autor

W Wielką Sobotę Kościół czuwa nad grobem Chrystusa, który zstąpił do Otchłani, aby otworzyć drogę do nieba przebywającym tam zmarłym sprawiedliwym, którzy z powodu grzechu pierworodnego przez wieki nie mogli dostąpić zbawienia.

Zwyczajem Wielkiej Soboty jest błogosławieństwo pokarmów, które w tym roku ma miejsce w dolnym kościele. Koszyczki wielkanocne możemy przynosić w godz. 900-1200 co 20 minut, od 1230-1500 co pół godziny. W górnej części świątyni wierni adorują Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim oraz oddają cześć Krzyżowi Świętemu.

W naszej parafii pięknym zwyczajem jest możliwość przekazania swoich darów dla ubogich i potrzebujących.

Dzisiaj najważniejszym wydarzeniem jest Wigilia Paschalna, którą w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 19.00. W tym dniu przynieśmy świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img