Kapłańskie spotkanie

Nowości

Autor

9 marca 2023 roku w naszej parafii spotkali się kapłani z dekanatu tarnobrzeskiego. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Następnie O. Karol Wielgosz OP, przeor klasztoru dominikanów w Tarnobrzegu, wygłosił do księży konferencję, której tematyka poświęcona była kerygmatowi, czyli potrzebie dawania świadectwa o dziele zbawienia człowieka, które dokonało się przez ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie spraw bieżących z życia Kościoła w Polsce i Diecezji Sandomierskiej. Ważnym punktem dyskusji była kwestia związana z obroną dobrego imienia św. Jana Pawła II. Powołując się na słowa Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, zostały przypomniane m. in. kwestie związane z procesem beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym, podczas których szczegółowo prześwietla się życie kandydata na ołtarze.

Ostatnim elementem spotkania było poruszenie spraw związanych z duszpasterstwem w Tarnobrzegu. Całość została zwieńczona modlitwą w kaplicy wieczystej adoracji.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img