Ogłoszenia duszpasterskie – 17.07.2022 r. – XVI Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

17.07.2022 r.
XVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś – XVI Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Żałobne – modlitwa za zmarłych parafian z racji 3 niedzieli miesiąca.
 1. Jutro – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
 1. We wtorek o 1900 w kościele św. Marii Magdaleny w Miechocinie w ramach XXX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią Łukasz Rużyło i Marta Rużyło.
 1. W środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana, za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i Doktora Kościoła;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W piątek – święto św. Marii Magdaleny;
  • odpust parafialny w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;
  • o 800 Msza św. i start pielgrzymki biegowej na Jasną Górę;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Świętego Ojca Pio.
 1. W przyszłą niedzielę – XVII Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Kingi – patronki Policji;
  • początek XXIII Ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa po hasłem „niesiemy narodom pokój Chrystusa” . Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary do puszki po każdej Mszy św. , będą przekazane na pomoc misjonarzom. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej 16 klatki od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Jana Matejki:
  • dziś – blok nr 8 klatki 1 i 2.
  • we wtorek – Matejki 10 kl. 1 i 2.
  • w środę – Matejki 12 kl. 1 i 2.
  • w piątek – Matejki 14 kl. 1 i 2.
  • w sobotę – Matejki 14 kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – Matejki 14 kl. 5 i 6.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prace przy świątyni i składającym na ten cel ofiary składamy – Bóg zapłać.
 1. 31 lipca o 1800 w parafii św. Barbary Msza św. i spotkanie przedpielgrzymkowe. Formularz zgłoszeniowy można pobrać z zakrystii, a następnie złożyć go w parafii św. Barbary. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Można również uczestniczyć w pieszej pielgrzymce przez jeden dzień. Jednodniowe pielgrzymowanie organizowane przez dekanat tarnobrzeski: 6 sierpnia 2022 roku (sobota): Wiśniowa – Kurozwęki (ok. 12 km). Po przejściu tego odcinka wyjazd na Jasną Górę na Apel Jasnogórski. Szczegóły w zakrystii i na plakacie.
 1. Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu koordynujące pomoc dla przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci żywności długoterminowej i chemii osobistej. Dary można przynosić do siedziby Centrum, plac Bartosza Głowackiego 34.
 1. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img