Otrzymali Dary Ducha Świętego – Bierzmowanie w Tarnobrzegu 2024 r.

Nowości

Autor

Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania, która miała miejsce 25 kwietnia 2024 roku, to niepowtarzalna chwila dla młodych katolików, którzy postanowili wzmocnić swoją wiarę i aktywnie zaangażować się w życie wspólnoty Kościoła.

Eucharystii przewodniczył Biskup Krzysztof Nitkiewicz, który w homilii ukazał znaczenie posłannictwa każdego człowieka w dziele głoszenia Ewangelii.  – Każdy z nas może stać się  ewangelistą, apostołem, niezależnie od tego, ile ma lat, nieważne jak ma na imię, ale może być tym, który doprowadzi innych do Pana Jezusa, czyli pokaże im Pana Jezusa.

Po homilii Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, młodzież zgromadzona w kościele, podjęła się kolejnego kroku w swojej drodze wiary poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania.

Na zakończenie uroczystości, bierzmowani wypowiedzieli słowa wdzięczności Bogu za łaskę udzielenia sakramentu bierzmowania. Również słowa podziękowania, które wypowiedział Ks. prał. Jan Biedroń, zostały skierowane w stronę Bpa Krzysztofa Nitkiewicza za dar posługi sakramentalnej Pasterza Diecezji w serbinowskiej parafii. Ksiądz Proboszcz wskazując na bł. Rodzinę Ulmów, zachęcił młodych do brania wzoru ze świętych, którzy swoim życiem dali odważne świadectwo swojej wiary.

Tegoroczną uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotował Ks. Michał Zelik.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img