Ogłoszenia duszpasterskie – 24.07.2022 r. – XVII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

24.07.2022 r.
XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś – XVII Niedziela Zwykła;
  • początek XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem „niesiemy narodom pokój Chrystusa” . Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary do puszki po każdej Mszy św., będą przekazane na pomoc misjonarzom. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy;
  • dzisiaj także Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka;
  • pamiętajmy w naszej modlitwie o uczestnikach trwającej XXVI pielgrzymki biegowej na Jasną Górę;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Jutro – wspomnienie św. Jakuba Apostoła;
  • z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – na Mszy św. o  1800 modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza i solenizantów. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – z tej okazji modlitwą będziemy obejmowali wszystkich rodziców i starszych.
 1. W środę o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
 1. W czwartek – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana.

o godz. 1900 w kościele Bożego Miłosierdzia w ramach XXX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią Andrzej Budziński, Małgorzata Kustosik i Marcin Drzażdżyński.

 1. W piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i Doktora kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę – XVIII Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. Marii Dąbrowskiej z bloków numer 18 i 19. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Jana Matejki:
  • dziś – Matejki 14 kl. 5 i 6.
  • jutro – blok nr 16 klatki 1 i 2.
  • we wtorek – Matejki 16 kl. 3 i 4.
  • w środę – Matejki 18 kl. 1 i 2.
  • w czwartek – Matejki 18 kl. 3 i 4.
  • w piątek – Matejki 18 kl. 5 i 6.
  • w przyszłą niedzielę – Matejki 18 kl. 7 i 8.
 1. Trwają prace przy kościele, niebawem będą remontowane schody boczne, w tej chwili trwa ich osuszanie. Wszystkim zaangażowanym w te prace i składającym na ten cel ofiary składamy – Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę o 1800 w parafii św. Barbary Msza św. i spotkanie przedpielgrzymkowe. Formularz zgłoszeniowy można pobrać z zakrystii, a następnie złożyć go w parafii św. Barbary. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Można również uczestniczyć w pieszej pielgrzymce przez jeden dzień. Jednodniowe pielgrzymowanie organizowane przez dekanat tarnobrzeski: 6 sierpnia 2022 roku (sobota): Wiśniowa – Kurozwęki (ok. 12 km). Po przejściu tego odcinka wyjazd na Jasną Górę na Apel Jasnogórski.  Szczegóły w zakrystii i na plakacie.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy
 1. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img