Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07.2022 r. – XV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

10.07.2022 r.
XV Niedziela Zwykła

 1. Dziś – XV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Jutro – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 1. We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
 1. W środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja świerada i Benedykta;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o  2030.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Henryka;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • o 1900 w kościele św. Barbary w ramach XXX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią Bogdan Narloch i Roman Gryń.
 1. W piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. W sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
  • o 1500 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za Jego kanonizację;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie.
 1. W przyszłą niedzielę – XVI Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej 14 klatki od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Jana Matejki:
  • w czwartek – Matejki 7 kl. 5 i 6.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 8 klatki 1 i 2.
 1. Zostały zakończone prace przy murkach wokół kościoła, w dolnym kościele wykonano nowe ławki w bocznych kaplicach i stolik na paramenty liturgiczne, natomiast za budynkiem świetlicy powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Obecnie naprawiane są schody od strony ul Jędrusiów i wyłączone z użytku. Serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzeniu tych prac i ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto parafialne z przeznaczone na ten cel – Bóg zapłać.
 1. 31 lipca o 1800 w parafii św. Barbary Msza św. i spotkanie przedpielgrzymkowe. Formularz zgłoszeniowy można pobrać z zakrystii, a następnie złożyć go w parafii św. Barbary.

Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Można również uczestniczyć w pieszej pielgrzymce przez jeden dzień. Jednodniowe pielgrzymowanie organizowane przez Dekanat Tarnobrzeski: 6 sierpnia 2022 roku (sobota): Wiśniowa – Kurozwęki (ok. 12 km). Po przejściu tego odcinka wyjazd na Jasną Górę na Apel Jasnogórski.  Szczegóły w zakrystii i na plakacie.

 1. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Szczegóły na plakacie. Zgłoszenia do 24 września 2022 r.
 1. Stowarzyszenie „Kobiety Wobec Przemocy Alkoholowej w Rodzinie” zaprasza na swoje dyżury w każdy wtorek i czwartek w godz. od 1700 do 1900. Szczegółowe informacje na drzwiach kościoła.
 1. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img