Ogłoszenia duszpasterskie – 3.07.2022 r. – XIV Niedziela Zwykła

• o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
    • niedziela adoracyjna;
    • święto św. Tomasza Apostoła;
    • niedzielne Msze św. są odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000; nie ma Mszy św. o 1115 dla dzieci;
    • w sanktuarium na Świętym Krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi.
    • trwa 29 pielgrzymka rowerowa do Częstochowy – pątników obejmujemy naszą modlitwą.
  1. Jutro – wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej;
    • modlimy się w intencji Ordynariusza naszej diecezji, Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza z okazji kolejnej rocznicy sakry biskupiej i ingresu.
  1. We wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
    • patronalne święto Apostolstwa Chorych;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
  1. W I Czwartek Miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 630 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
  1. W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli.
  1. W przyszłą niedzielę – XV Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
  1. Ordynariusz skierował do naszej parafii Ks. Rafała Kusiaka. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej 13 klatki od 5 do 8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Jana Matejki:
    • dziś – blok nr 5 klatki 3 i 4.
    • jutro – blok nr 5 klatki 5 i 6.
    • we wtorek – blok nr 5 klatki 7 i 8.
    • w środę – blok nr 6 klatki 1 i 2.
    • w czwartek – Matejki 7 kl. 1 i 2.
    • w sobotę – blok nr 7 klatki 3 i 4.
  1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do oglądania.
  1. 31 lipca o 1800 w parafii św. Barbary Msza św. i spotkanie przedpielgrzymkowe. Formularz zgłoszeniowy można pobrać z zakrystii, a następnie złożyć go w parafii św. Barbary.
  1. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Można również uczestniczyć w pieszej pielgrzymce przez jeden wybrany dzień oraz pielgrzymować duchowo. Szczegóły w zakrystii i na plakacie.
  1. W niedzielę 10 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja – zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
  1. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Szczegóły na plakacie. Zgłoszenia do 24 września 2022 r.
  1. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.