Uczniowie szkół katolickich z Tarnobrzega na pielgrzymkowym szlaku

Nowości

Autor

5 października br., w dzień wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej dzieci i młodzież Szkół Katolickich w Tarnobrzegu pielgrzymowały do Klasztoru Sióstr Dominikanek w Wielowsi do Matki Kolumby Róży Białeckiej – założycielki zakonu sióstr świętego Dominika.

Postać matki Kolumby związana jest z Wielowsią i jej ówczesnymi mieszkańcami, o czym wspominała matka przełożona sióstr w Wielowsi – Matka Kolumba była zatroskana o ludzi chorych, biednych, a szczególnie o dzieci z takich rodzin dlatego też podjęła się organizowania szkół dla dzieci . Postać tej Sługi Bożej jest przykładem cnoty miłosierdzia.

W ramach projektu edukacyjnego ogłoszonego przez Fundację Serce Lasowiackie imienia Barbary i Franciszka Mortków – „Cichy bohater miasta Tarnobrzega” na lekcjach wychowawczych nauczyciele naszych szkół przybliżali postać Kolumby Róży Białeckiej .

Zwieńczeniem projektu było ogłoszenie w szkole konkursu plastycznego” Różaniec- skarbem dzieci”. Wykonane przez dzieci różańce zostały przyniesione w pielgrzymce do kościoła Sióstr Dominikanek. Wszystkie prace zostały wyróżnione okolicznościowym dyplomem, a 5 uczniów otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację Serce Lasowiackie imienia Barbary i Franciszka Mortków.

Pielgrzymi wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył i wygłosił homilię Ksiądz Prałat – Jan Biedroń, prowadzący szkoły katolickie w Tarnobrzegu. Po mszy św. przy grobie Matki Kolumby Róży Białeckiej, pani prezes Fundacji – Jolanta Kret oraz uczniowie i nauczyciele wraz z dyrektorem szkół katolickich złożyli kwiaty oraz odmówili modlitwę różańcową.

Dla zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli w ogrodach klasztornych odbył się Piknik integracyjny.

Dzisiejszy dzień dostarczył uczniom” Katolika” wielu przeżyć, będą go długo wspominać.

Joanna Szmuc

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img