Jubileusz 30-lecia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

15 listopada 2023 r. obchodziliśmy 30-lecie istnienia Warsztatów Terapii Zajęciowej działającej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą dziękczynną, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. prał. Jan Biedroń. W tej szczególnej Eucharystii wzięła udział cała społeczność placówki, łącznie z uczestnikami warsztatów, ich rodzinami oraz personelem.

W homilii Ksiądz Proboszcz podkreślił, że Warsztaty Terapii Zajęciowej są miejscem przepełnionym miłością i są świadectwem troski o osoby niepełnosprawne. “Składamy na ołtarzu dziękczynne i modlitwę błagalną, za cały personel Terapii Zajęciowej i wszystkich podopiecznych. Przywołujemy tych którzy byli u początku, wraz z Ks. prałatem Michałem Józefczykiem. Prosimy równocześnie, byśmy z nadzieją patrzyli w przyszłość i nadal żyli w przyjaźni z Bogiem i ludźmi, wyznając zasadę „tyle jest wart człowiek ile kocha”. Jezus jest pośród nas i zawsze gotowy do naszej dyspozycji, wtedy gdy w Niego wierzymy i kiedy wątpimy w jego obecność i wszechmoc. Mówi do nas, gdy stajemy jakby bezradni wobec ogromu duchowych i fizycznych potrzeb, gdy widzimy zło panoszące się wokół nas i w nas samych. I zapewnia: tam gdzie Ja jestem, tam jest pokój, bezpieczeństwo, radość i nadzieja, tam nie ma głodu duszy, bo jestem chlebem żywym. To świętowanie przypada w środę, kiedy w naszej parafii czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Jej opiece, zawierzamy umiłowaną cząstkę – świat ludzi słabych, niepełnosprawnych. Oni są tak bardzo ważni w sercu Jezusa i w Twoim sercu Maryjo, wspieraj ich i cały personel Domu Terapii Zajęciowej. -mówił kaznodzieja.

Następnego dnia w siedzibie WTZ odbyło się urodzinowe spotkanie, gdzie przedstawiciele różnych instytucji oraz rodziny uczestników warsztatów mogli doświadczyć atmosfery panującej w warsztatach. Kierownik WTZ, Cezary Jakubik, z dumą przedstawił osiągnięcia placówki. Kierownictwo WTZ wyraziło nadzieję na dalszy rozwój i możliwość przyjmowania większej liczby osób potrzebujących.

Jubileusz był także okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju WTZ, w tym dla rodziców uczestników, władz miasta, a także instytucji współpracujących z Warsztatami przez lata.

Z okazji jubileuszu, życzymy WTZ dalszych sukcesów i rozwoju wspaniałej pracy na rzecz społeczności Tarnobrzega.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img