Droga Krzyżowa wraz z zawierzeniem parafii i miasta

Nowości

Autor

Nabożeństwa pasyjne, podczas których we wspólnocie rozważamy Mękę Pańską są charakterystyczne dla Wielkiego Postu. Jednym z nich, obok Gorzkich Żali jest Droga Krzyżowa. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa rozważania poszczególnych stacji Męki Pańskiej przeżywaliśmy w świątyni.

Nabożeństwu Drogi Krzyżowej przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń. We wstępie Ksiądz Proboszcz zapowiedział intencje modlitewne, będące przeproszeniem za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie oraz za grzechy pedofilii w Kościele.

W tym tygodniu rozważania Drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez Klub Inteligencji Katolickiej i Szkołę Katolicką.

Na zakończenie nabożeństwa zostały odśpiewane suplikacje, po czym ks. prał. dr Jan Biedroń zawierzył parafię oraz miasto Tarnobrzeg Sercu Pana Jezusa oraz Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

W rozpoczętym Wielkim Poście, zawierzamy również naszą parafię, cały Tarnobrzeg, Boskiemu Sercu Jezusa, które do końca nas ukochało. Wyznajemy, że jedynym Panem naszego miasta, naszej parafii, a w niej naszych rodzin i każdego z nas, jest Jezus Chrystus Król miłości i prawdy, sprawiedliwości i pokoju. Zawierzamy się także Matce Bożej odbierającej u nas cześć jako Nieustająca Pomoc. Matko Boża Bolesna, prowadź nas po śladach Chrystusa – zakończył ks. prał. dr Jan Biedroń

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszej parafii. Szczegółowe informacje można znaleźć, klikając w poniższą informację:

Nabożeństwa w Wielkim Poście

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img