Cześć Maryi – zakończenie nabożeństw majowych w 2024 r.

Nowości

Autor

Majowe nabożeństwa w kościele na Serbinowie dobiegły końca. Codzienne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywały się w górnej części świątyni o godzinie 17:30, a w niedziele i święta o 16:30. Wspólna modlitwa, pieśni maryjne i rozważania były  wyrazem pobożności oraz stanowiły umocnienie więzi wśród parafian. Wielu z nich przychodziło regularnie, czerpiąc duchową siłę i wsparcie, co sprawiało, że majówki były wyjątkowym czasem w życiu parafii.

Również przydrożne kapliczki stały się ważnym miejscem spotkań modlitewnych. Nabożeństwa majowe odbywały się tam codziennie o godzinie 19:30, gromadząc mieszkańców różnych rejonów. Każda kapliczka była odpowiedzialna za organizację modlitw w konkretnym dniu, co dodatkowo zacieśniało więzi sąsiedzkie i wspólnotowe. Uroczyste spotkania przy kapliczkach, takich jak przy ul. Dąbrówki, w Ogrodzie Maryjnym, przy figurze św. Jana Pawła II czy Matki Bożej Fatimskiej, były okazją do oddania czci Matce Bożej i wyrażenia wspólnej wiary.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i utrzymanie miejsc modlitwy zarówno przy kościele na Serbinowie, jak i przy przydrożnych kapliczkach. Wasza praca i oddanie sprawiły, że nabożeństwa majowe mogły odbywać się w pięknej i godnej oprawie, co z pewnością przyczyniło się do głębszego przeżycia tych chwil. Ciekawostką jest, że tradycja majowych nabożeństw przy kapliczkach sięga w Polsce XIX wieku i jest kontynuowana do dziś, przynosząc pokrzepienie i wzmacniając wspólnotę wiernych w różnych regionach kraju.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img