Zakończyły się prace związane z czyszczeniem i malowaniem dachu kościoła

Nowości

Autor

W parafii zakończono prace związane z czyszczeniem i malowaniem dachu kościoła, co jest niezwykle istotnym krokiem w konserwacji świątyni. Dach kościoła, będący jednym z najbardziej narażonych na działanie czynników atmosferycznych elementów konstrukcji, wymagał pilnych prac renowacyjnych. Specjalistyczna ekipa dokładnie oczyściła powierzchnię dachu z brudu i korozji, aby przygotować go do malowania. Proces ten był starannie zaplanowany i wykonany, by nie naruszyć struktury dachu ani integralności budynku. Nowa powłoka malarska nie tylko odświeżyła wygląd kościoła, ale także zapewniła mu dodatkową ochronę przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu społeczności parafialnej. Nowo pomalowany dach stanowi teraz nie tylko ochronę dla wnętrza świątyni, ale także wizualny symbol odnowy i troski o dziedzictwo parafii. Dzięki zakończonym pracom, kościół będzie mógł dalej służyć wiernym przez kolejne dekady.

Dach kościoła przed wykonaniem prac:

Dach kościoła po zakończonym czyszczeniu i malowaniu:

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img