Ogłoszenia duszpasterskie – 2.06.2024 r. – IX Niedziela Zwykła

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630; przy figurze Bożego Serca w niedziele i święta o godz. 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.

1. Dziś – Niedziela w oktawie Bożego Ciała, XVII Święto Dziękczynienia, zorganizowane przez Świątynię Opatrzności Bożej. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Dziękujemy za służbę człowiekowi” i nawiązuje do postaci św. Jadwigi Królowej, której relikwie zostaną wprowadzone do świątyni. Ofiary zebrane do puszek zostaną przekazane na Świątynię Bożej Opatrzności.
    • o godz. 1615 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic Różańcowych;
    • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca;
    • w oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  1. Jutro wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i
  1. We wtorek o godz. 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
    • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z procesją Eucharystyczną;
  1. W I Czwartek Miesiąca wspomnienie św. Norberta, biskupa;
    • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • zakończenie Oktawy Bożego Ciała: o 1800 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci;
    • Ołtarze przygotowują:
      1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych;
      2. Rodzice bierzmowanej młodzieży;
      3. Neokatechumenat;
      4. Rejon 1, Wspólnota Krwi Chrystusa i Grupa Adoracyjna;
    • modlitwa Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
    • po zakończonej procesji w kaplicy Adoracyjnej spotkanie modlitewne Wspólnoty Wspomożycieli Kapłanów zakończone modlitwą Apelową. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  1. W I Piątek Miesiąca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
    • dzień modlitw o świętość kapłanów;
    • pół godziny przed Mszą św. o godz. 1800 spowiedź;
    • Msze św. jak w święto, czyli o godz. 630, 800, 1000, 1500, i 1800;
    • o  1800 Msza św. i procesja Eucharystyczna.
    • modlitwa Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca;
    • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
    • patronalne święto Wspólnoty Dwóch Serc Miłości;
    • wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  1. W przyszłą niedzielę X Niedziela Zwykła;
    • Marsz dla życia i rodziny – rozpoczęcie o godz. 1400 na placu Bartosza Głowackiego, o 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie przemarsz ulicami Sienkiewicza i Dąbrowskiej, na teren Szkoły Podstawowej nr 1o gdzie odbędzie się piknik rodzinny Familiada.
    • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Jana Matejki:
    • dziś – blok nr 18 klatki 3 i 4.
    • jutro – blok nr 18 klatki 5 i 6.
    • we wtorek – blok nr 18 klatki 7 i 8.
    • w środę – blok nr 20 klatki 1 i 2.
    • w czwartek – blok nr 20 klatki 3 i 4.
    • w piątek – blok nr 22 klatki 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – E. Orzeszkowej 1 klatki 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i sobotę. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. W parafii zostały zakończone prace przy czyszczeniu i malowaniu dachu kościoła. Dziękujemy za ofiary składane  z przeznaczeniem na prowadzone prace – Bóg zapłać.
  1. Dnia 8 czerwca poza Dniami Młodych naszej Diecezji odbędzie się również XV Rajd Rowerowy. Jego trasa przebiegać będzie z Sandomierza przez Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa.
  1. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do udziału w świętowania  Kongresu Rodzin 15 czerwca  do Sandomierza.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. W szczególny sposób w miesiącu czerwcu polecajmy się Sercu Jezusowemu.