Uroczystość nadania rondu imienia księdza prałata Michała Józefczyka

Nowości

Autor

23 czerwca 2021 r. Msza Świętą  sprawowaną w godzinie miłosierdzia rozpoczęły się uroczystości związane z nadaniem rondu imienia księdza prałata Michała Józefczyka. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń, koncelebrowali kapłani posługujący w serbinowskiej parafii, kapłani z dekanatu oraz pochodzący z Serbinowa. Ksiądz Proboszcz wygłosił homilię, w której ukazał śp. ks. prał. Michała Józefczyka jako człowieka, którego najlepiej charakteryzują słowa Dobry Pasterz”

– Jawi się jedno zasadnicze pytanie: co było i co jest kluczem do otwarcia i zrozumienia bogatej osobowości Ks. Prałata Michała Józefczyka? co było elementem integrującym i syntetyzującym to wielowymiarowe jego człowieczeństwo. Tym słowem jest słowo: Pasterz. Zatem na pytanie, kogo dziś pośmiertnie pragniemy uhonorować, nadając jego imię rondu – odpowiadamy Dobrego Pasterza. On sam w swojej niekłamanej skromności powiedziałby: po co to wszystko, bo wiedział, że sam Bóg wystarczy. Ale Księże Michale zasłużyłeś aby Cię honorowano, więc przyjmij i ten gest życzliwości i podziękowania tarnobrzeskiej społeczności – mówił Ksiądz Proboszcz.

Po zakończonej Mszy Świętej dalsza część uroczystości miała miejsce przy rondzie u zbiegu ulic: Zwierzynieckiej, Kazimierza Wielkiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego. W uroczystym odsłonięciu tablicy uczestniczył Biskup Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, najbliższa Rodzina ks. prał. Michała Józefczyka, władze miasta Tarnobrzeg oraz prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Tarnobrzeg – Adrian Turek.

Biskup Sandomierski po uroczystym odsłonięciu tablicy, a przed poświęceniem ronda, wskazał na dzieła miłosierdzia, które tworzył śp. ks. prał. Michał Józefczyk.

Św. Jan Paweł II uświadomił nam, że chrześcijaństwo i miłosierdzie to jedno. Śp. Ksiądz prał. Michał, głosząc Dobrą Nowinę słowem i poprzez udzielanie sakramentów, głosił Dobrą Nowinę przede wszystkim poprzez dzieła miłosierdzia. (…) Bardzo dobrze, że to rondo od dzisiaj będzie nosiło Jego Imię, bo w ten sposób On będzie przypominał nam, że też mamy być miłosierni dla siebie nawzajem – wskazał Biskup Sandomierski.

Uroczystość została zakończona wspólnym odśpiewaniem pieśni religijnej przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img