Zakończenie roku szkolnego uczniów Szkoły Katolickiej i Przedszkola św. Józefa

Nowości

Autor

Mszą Świętą sprawowaną o godz. 10.00 w naszej świątyni rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego uczniów Szkoły Katolickiej i Przedszkola św. Józefa. Liturgii przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń. Uczestniczyli w niej Dyrektor pani Joanna Szmuc, Wicedyrektor pani Joanna Baran, Wicedyrektor pan Mirosław Sałek, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły, Rodzice oraz Uczniowie. Gościem specjalnym naszej wspólnotowej Mszy Świętej były Przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa.

Cała nasza wspólnota zgromadzona przed ołtarzem modliła się gorąco, dziękując za Opiekę Bożą podczas pełnego wyzwań roku szkolnego 2020/2021.

Stajemy dzisiaj wokół Ołtarza, w gronie naszych koleżanek i kolegów, nauczycieli i kapłanów, w obecności naszych rodziców, aby dziękować za trud roku szkolnego. Nie był to czas taki, jakiego się spodziewaliśmy 1 września 2020 roku. Pan Bóg zechciał nas doświadczyć i dzisiaj pyta o owoce tego czasu. Jaką mamy dla Niego odpowiedź? Może piękne świadectwo, które za dwa dni przyniesiemy do domu, może śpiew uwielbienia, który będzie rozbrzmiewał w świątyni, może kwiaty ofiarowane z chlebem i winem? Każde nasze dziękuję, każda ciepła, dobra myśl wobec siebie nawzajem, naszych nauczycieli i kapłanów będzie najlepszym owocem. Chcemy je dzisiaj złożyć na Ołtarzu. Pragniemy też przynieść Panu Jezusowi postanowienie dobroci serca wobec spotkanych ludzi w czasie wakacyjnego wypoczynku. „Nie dopuść do tego, by ludzie po spotkaniu z Tobą nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi” – mówiła Matka Teresa z Kalkuty, dlatego Panie Jezu – Przyjacielu uczyń mnie dobrym dla innych, bądź ze mną, abym przynosił obfite owoce

To piękne wprowadzenie, z takim uczuciem przeczytane przez uczennicę Emilię Wiącek, a przygotowane przez panią Agatę Tarnawską, w oparciu o Czytania na każdy dzień, stanowiło wstęp do refleksji i modlitwy. Kolejnym duchowym umocnieniem była pieśń pt. Strumień z repertuaru Piotra Rubika w wykonaniu uczennicy Klaudii Huk. Utwór był wspaniałą muzyczną dedykacją dla księdza Prałata Jana Biedronia z okazji imienin i w podziękowaniu za duchowe przewodnictwo.

Spotkanie w gościnnych progach kościoła na Serbinowie miało również kontynuację w postaci koncertu pod hasłem „Radość w sercu”. Koncert był wyrazem wdzięczności Bogu za to, że przetrwaliśmy trudny czas pandemii, największych obostrzeń, włączając w to naukę zdalną. Jest wspaniały czerwiec, za chwilę koniec roku szkolnego, a my – cała nasza wspólnota Szkół Katolickich – możemy się cieszyć swoją obecnością – na żywo, nie online. Tę radość wyśpiewali muzycznie uzdolnieni uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Koncert był swoistym duchowym doładowaniem radości, miłości i wdzięczności, ale nie zabrakło też momentu zatrzymania i refleksji. Bo oto minęła piąta rocznica śmierci księdza Prałata Michała Józefczyka, założyciela Szkół Katolickich. Nasz śp. Opiekun o tę „głęboką więź wspólnotową” zawsze zabiegał i prosił. Wspólnota, którą tworzymy, na pewno radowałaby Jego serce. Pięknym memento był utwór autorstwa księdza Jana Twardowskiego w wykonaniu uczennicy Anny Szozdy.

W koncercie „Radość w sercu” wystąpili: Karolina Barnaś, Michalina Bielińska, Mikołaj Bieniek, Izabella Boroń, Wiktoria Czerwińska, Piotr Dobrowolski, Jan Kowalski, Julia Mazurkiewicz, Zofia Zych, Jakub Dzierzkowski, Sandra Gil, Zofia Grandys, Krystian Juda-Fila, Dominik Kosiorowski, Zuzanna Luty, Miłosz Ordon, Aleksandra Palińska, Gabriel Rogala, Maja Ruła, Dominik Sagan, Mikołaj Siudak, Franciszek Wiącek, Ida Wójcik, Wiktoria Zych, Hubert Baca, Lena Kuraś-Grabarczyk, Florentyna Sałata, Amelia Skuza, Róża Biało, Zuzanna Chorzępa, Adam Dzierzkowski, Jeremiasz Galek, Olga Jędral, Stefan Krakowiak, Kamila Krzemień, Julia Palińska, Karol Szozda, Aleksander Szwarnowiecki, Emilia Wiącek, Judyta Assman, Laura Charchut, Julia Czernikiewicz, Gabriela Filipczak, Natalia Kaczmarska, Dawid Wiącek, Maria Wójcik, Nel Wójcik, Piotr Dzierzkowski, Amelia Kasprowicz, Wiktoria Kuraś, Lucia Vivere, Sofiya Britchenko, Jakub Czech, Maciej Karbowniczek, Krystian Nowak, Weronika Nowak, Piotr Siudak, Anna Szozda, Gabriela Wiącek, Mateusz Wójcik, Zuzanna Bożek, Klaudia Huk. W roli konferansjerów tym razem Antonina Sałata oraz Oliwier Beduch. Warto dodać, że piękne zdjęcie na plakacie reklamującym koncert jest autorstwa Piotra Siudaka, naszego ucznia.

Ogromne gratulacje dla wszystkich utalentowanych uczniów naszej szkoły!
Jesteście wspaniali!

Klasy I-III przygotowały: pani Anna Stec-Kubik, pani Aneta Trościńska oraz pani Katarzyna Sałek.

Klasy IV-VIII przygotowały: pani Renata Kaczorowska-Wartoń oraz pani Monika Bieniek.

Nad nagłośnieniem czuwał ksiądz Paweł Dobrowolski. Całość uwiecznił pan Mirosław Sałek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego zakończenia roku szkolnego!

Mamy nadzieję, że te wspaniałe emocje zostaną w naszych sercach na długo!

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img