To już 25 lat… – rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu

Nowości

Autor

W środowy wieczór, 12 czerwca 2024 r., pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, odbyła się modlitwa z okazji 25. rocznicy wizyty papieża w Sandomierzu. O godz. 20:30 zgromadzili się mieszkańcy, duchowni, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe wydarzenie. Modlitwę poprowadził Ks. prał. Jan Biedroń, który w swoim rozważaniu wspominał upalny dzień 12 czerwca 1999.

Ks. prał. Jan Biedroń w swoim rozważaniu przywołał wspomnienia z tamtego dnia, kiedy to św. Jan Paweł II przybył do Sandomierza zmęczony podróżą z Krakowa.

Każdy z nas pamięta 12 czerwca 1999 roku jako dzień wyjątkowo upalny. Ojciec Święty Jan Paweł II przybył do Sandomierza wyraźnie zmęczony. Ze względu na upał, Jan Paweł II wyjątkowo nie założył białej alby, a jedynie ornat na sutannę. Po Mszy Świętej, gdy świeczki na ołtarzu gięły się pod wpływem gorąca, Papież odleciał do Zamościa.

Ksiądz Proboszcz również przywołał treść papieskiej homilii wygłoszonej na sandomierskich błoniach.

W swojej homilii odniósł się do historii Sandomierza, męczeństwa Dominikanów i znaczenia błogosławieństwa „czystego serca”. Podkreślał, jak ważna jest czystość serca dla młodych ludzi i ich wychowania.

Wszyscy zgromadzeni mogli również usłyszeć historię powstania ołtarza, za którego budowę odpowiedzialny był Ks. prał. Michał Józefczyk.

Ołtarz w Sandomierzu, otoczony kwiatami i pomalowany na biało, miał symbolizować niewinność i świat niebiański. Budową ołtarza kierował ks. prał. Michał Józefczyk.

Obchody 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu zakończyły się wspólną modlitwą i refleksją nad duchowym dziedzictwem, jakie pozostawił św. Jan Paweł II. Wspomnienia tamtego dnia umacniają wiarę i jedność wspólnoty, przypominając o wartościach, które powinny przyświecać każdemu chrześcijaninowi. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli, aby uczcić to historyczne wydarzenie.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img