Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 w tarnobrzeskich Szkołach Katolickich

Nowości

Autor

W dniu 19 czerwca 2024 roku w kościele na Serbinowie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego. Eucharystię sprawował ks. prał. Jan Biedroń, opiekun szkół katolickich, który swoją obecnością dodał temu wydarzeniu szczególnego znaczenia.

Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 10:00. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły. Była to chwila pełna wzruszeń, podsumowań oraz refleksji nad minionym rokiem szkolnym.

W homilii ks. Jan Biedroń podkreślił wartość edukacji opartej na wartościach chrześcijańskich. Zwrócił uwagę na znaczenie pracy, jaką uczniowie włożyli w zdobywanie wiedzy i rozwój duchowy. „Wasza nauka i rozwój nie kończą się tutaj, lecz są początkiem nowej drogi, na której będziecie mogli wykorzystać zdobyte umiejętności i mądrość” – mówił ksiądz Jan.

W trakcie Mszy Świętej pani dyrektor Joanna Szmuc złożyła ks. Janowi Biedroniowi życzenia imieninowe od całej społeczności szkolnej. Wyraziła wdzięczność za jego nieustanne wsparcie duchowe i zaangażowanie w życie szkoły, życząc mu zdrowia, radości oraz wielu łask Bożych.

Pani dyrektor Joanna Szmuc skierowała również kilka słów do zgromadzonych, wyrażając swoją dumę z osiągnięć uczniów oraz nadzieję na ich dalszy rozwój. Podziękowała ks. Biedroniowi za sprawowaną Mszę Świętą i duchowe wsparcie, jakie nieustannie udziela społeczności szkolnej.

Życzenia imieninowe złożyły również pani Jolanta Kret oraz pani Barbara Kłeczek z Fundacji „Serce Lasowiackie”.

Na koniec mszy świętej pani Jolanta Kret i pani Barbara Kłeczek podziękowały pani dyrektor Joannie Szmuc za pomoc w organizacji projektów realizowanych przez ich fundację. Wyraziły swoje uznanie dla zaangażowania i wsparcia, jakie otrzymały od szkoły, podkreślając, jak istotne jest wspólne działanie na rzecz społeczności lokalnej.

Po Mszy Świętej ks. prał. Jan Biedroń zaprosił całą społeczność szkolną do salki teatralnej na słodką niespodziankę.

Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego była wyjątkowym momentem, który zintegrował całą społeczność szkolną i przypomniał o wartościach, na jakich opiera się edukacja w szkole katolickiej. Było to wydarzenie pełne duchowej głębi, wdzięczności i radości, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img