Coś dla ducha i dla ciała

We wtorek 18 czerwca dzieci i młodzież z naszej parafii odwiedziła mieszkańców hospicjum znajdującego się w budynku plebanii oraz mieszkańców Domu Świętej Teresy. Czerwiec jest miesiącem w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego na początku odśpiewana została Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poza modlitwą wszyscy zaangażowali się również w śpiew innych pieśni religijnych.

Oprócz modlitwy i śpiewu młodzież przygotowała dla każdego miły prezent. Na zakończenie spotkania podopieczni otrzymali babeczki, które zostały upieczone przez rodziców dzieci z naszej parafii. Te słodkie upominki wywołały uśmiech na twarzach pacjentów oraz personelu, stając się symbolem troski i miłości ze strony całej wspólnoty parafialnej.

To już kolejne takie spotkanie zorganizowane przez naszą młodzież, która m. in. była zaangażowana w śpiewanie pieśni wielkopostnych, nabożeństwa majowe, a teraz czerwcowe. Jest to również wyśmienita okazja do integrowania się różnych grup parafialnych, ponieważ w spotkania angażują się ministranci, schola, Oaza Dzieci Bożych, oraz Oaza Młodzieżowa. Cieszy również wielkie zaangażowanie ze strony ludzi młodych. Już pojawiają się plany na następne spotkania międzypokoleniowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, w szczególności rodzicom za pyszne babeczki oraz dzieciom i młodzieży za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie. Niech te działania będą inspiracją do dalszej pracy na rzecz potrzebujących i umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Bądźmy zawsze gotowi do pomocy, kierując się miłością i wiarą, którą przekazuje nam Chrystus.