Ogłoszenia duszpasterskie – 27.06.2021 r. – XIII Niedziela Zwykła

27.06.2021
XIII Niedziela Zwykła

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br., zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630 oraz o godz. 1930 przy figurze Bożego Serca.

1. Dziś uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust parafialny;
    • o 1130 suma odpustowa i Msza św. prymicyjna Ks. Mateusza Zięby, który jako diakon posługiwał w naszej parafii;
    • o 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • 45 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bronisława Futymy.
    • niedzielne Msze św. są odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000; nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci.
  1. Jutro – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
    • o 1800 uroczysta Msza św. związana z peregrynacją relikwii błogosławionego ks. Michaela McGivneya – założyciela zakonu Rycerzy Kolumba
    • o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;
    • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500, i 1800;
    • 38 rocznica powołania Straży Maryjnej.
  1. W środę – wspomnienie św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
  1. W I Czwartek Miesiącauroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa;
    • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego.
  1. W I Piątek Miesiąca wspomnienie NMP Tuchowskiej;
    • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1630 spowiedź;
    • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca święto św. Tomasza Apostoła;
    • o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
    • od 900 odwiedziny chorych –ks. Paweł Dobrowolski i ks. Paweł Gutek
      30. czerwca– ks. Michał Zelik w miejsce ks. Michała Wrony
      1. lipca – ks. Krzysztof Nowak. Kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
  • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja i nabożeństwo majowe, o godz. 1900 Msza św. – serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę – XIV Niedziela Zwykła;
    • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
    • 12 rocznica sakry i ingresu Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza naszej diecezji – polecajmy go w naszych modlitwach.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców domków jednorodzinnych:
    • dziś – Łokietka.
    • jutro – Śmiałego.
    • we wtorek – Dąbrówki.
    • w czwartek – Grabowa i ul. Jaworowa.
    • w piątek Kanadyjska i ul. Sztygarów.
    • w przyszłą niedzielę – Sienkiewicza.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. E. Orzeszkowej z bloku nr 2 kl. od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W dniu 11 lipca (niedziela) obędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt udziału 60 zł – zapisy są przyjmowane w zakrystii.
  1. Zachęcamy do korzystania „Duchowego poradnika” nadawanego w naszej TV Serbinów.
  1. Ostatnio zostały odnowione kolejne żyrandole w prezbiterium. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele jak również za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Ks. Bp. Ordynariusz dokonując zmian personalnych skierował do naszej parafii Ks. Pawła Piędzio i Ks. Michała Zelika. Serdecznie Księży witamy w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa.
  2. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św.
  1. Zmarłym w ubiegłym tygodniu wypraszamy dar Bożego Miłosierdzia. Wszystkim niech towarzyszy wsparcie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – naszej Patronki w tym szczególnym dniu odpustu parafialnego.