Ruszają katechezy dla dorosłych i młodzieży

Nowości

Autor

Wejście na Drogę Neokatechumenalną wiąże się z uczestnictwem w cyklu katechez, które głoszone są w parafii przez grupę katechistów składającą się z księdza i kilku osób świeckich. Oto kilka ważnych informacji dot. katechez:

    • Katechezy początkowe obejmują 14 spotkań, dwa razy w tygodniu, zakończonych weekendowym wyjazdem, podczas którego można zgłosić gotowość wejścia do nowej wspólnoty.
    • Katechezy poruszają kwestie fundamentalne dla ludzkiego życia i chrześcijańskiej tożsamości: sens życia, kryzys wiary, sekularyzacja w świecie, historia zbawienia, misja Kościoła. Na koniec katechez uczestnicy deklarują (bądź nie) chęć rozpoczęcia formacji we wspólnocie.
    • Katechezy przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży (od ok. 12-go roku życia). Poza wiekiem nie ma żadnych warunków wstępnych i zobowiązań: mogą w nich wziąć udział mężczyźni i kobiety, młodzi, starsi, małżeństwa i osoby samotne.

Zachęcamy wszystkich poszukujących doświadczenia żywej relacji do Boga we wspólnocie, do wzięcia udziału w tegorocznych spotkaniach. W naszej parafii katechezy prowadzone są o godz. 1900 we wtorki oraz czwartki Wielkiego Postu. Miejscem spotkania jest sala teatralna.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img